Hafif Çelik Yapının Avantajları

Hızlı

Hafif

Kolay

Ekonomik

Sağlam

Kuruma Süresi Yok

Kararlı Yapısal Ölçüler

Videoyu oynat

HIZLI

Hafif çelik yapıların inşası hızlıdır: inşaatın tamamlanması aylarınızı değil sadece haftalarınızı alır. Rüzgara, kara, yağmura dayanıklı hafif çelik yapılar sadece 2-3 hafta içinde tamamlanır. Bu yatırımcının çok kısa sürede talep ettiği eve ulaşacağı anlamına gelir. Böylece hayallerinizdeki eve ya da binaya ulaşmanız kısa sürede gerçekleşecek ve beklemeyeceksiniz.

HAFİF

Hafif çelik yapılar çok ağır kolon ve kirişlere ihtiyaç duymadığından yapılar betonarme yapılara kıyasla oldukça hafiftir. Ahşap ve betonarme yapılarda bulunan yapı elemanlarının ağırlığı ile beraber nakliyeleri de ayrı bir sorun oluşturmaktadır. Ön hazırlık ile tamamlanan hafif panellerin taşınması da oldukça kolaydır.

KOLAY

Hafif çelik yapıların inşası kolaydır. Her ne kadar yapı sahipleri inşaat sürecine tam anlamıyla şahit olmasa da projeyi yürüten müteahhit ve saha elemanları için yapılan montaj işlemi oldukça kolaydır. Üretim aşamasında bir yazıcı ile numaralandırılan ve isimlendirilen paneller sahada karmaşaya mahal vermeden kolaylıkla monte edilir. Bu aslında büyük bir lego modeli oluşturmak kadar kolaydır.

EKONOMİK

Hafif çelik yapılar klasik inşaat sistemlerinin ihtiyaç duyduğu büyük iş makinelerine ihtiyaç duymaz. Panelle fabrikada üretilir ve hafifliği sayesinde insan gücü kullanılarak montajı yapılır. İki saha çalışanının kolaylıkla taşıyıp montajını yapabileceği duvar panelleri iş makinesi ihtiyacını büyük oranda ortadan kaldırır. Bununla birlikte uzun yıllar kullanım ömrünün olması yapıları ekonomik yapar.

SAĞLAM

Hafif çelik yapılar sağlamdır. Hafif çelik yapılar klasik inşaat yöntemleri ile kıyaslandığında çok daha hafif sistem elemanları ile çok daha sağlam binalar ortaya çıkarır. Sistemin bütün mühendislik ve statik çözümlemeleri yazılım ile üretim öncesi yapılır. Böylece konut sahibi huzur ve güven ile yaşar.

KURUMA SÜRESİ YOK

Çelik yapılar, betonarme yapıların ihtiyaç duyduğu beton elemanların sulanması ve dökülen betonun kurumasının beklenmesine ihtiyaç duymaz. Böylece projeyi uygulayan ve müşteri için bekleme süresi ortadan kalkmış olur.

KARARLI YAPISAL ÖLÇÜLER

Yapı içerisinde hassas ölçülendirme ile açılması gereken kapı, pencere, havalandırma boşluğu gibi açıklıklar sahadaki personelin hata ihtimaline mahal vermeden önceden yapılan imalatlar ile sahaya hazır olarak sevk edilir. Böylece her açıklık yerinde ve net ölçülerinde sonrasında yapılacak montaj işine hazır hale gelmiş olur.

lgsf steel structure

HAFİF ÇELİK YAPILAR HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN LÜTFEN ARAYINIZ